OFERTY

Poniżej prezentujemy gotowe propozycje tras turystycznych, które można ze sobą łączyć, tworząc kompleksową forme zwiedzania miasta.

Wycieczki po Krakowie organizowane są w systemie "private tour" co oznacza, że nie dzielicie Państwo pojazdu z innymi grupami.

Do Państwa dyspozycji oddajemy nowoczesne i ekologiczne pojazdy marki Melex. Każdy z nich jest wyposażony w system audio przewodnika

Dostępne języki: polski, angielski, niemiecki, włoski, francuski, hiszpański, norweski, szwedzki, fiński, czeski, chorwacki, słowacki, turecki, chiński, grecki, hebrajski, japoński, koreański węgierski, holenderski, portugalski, rosyjski, ukraiński, litewski, duński...

 

Stare Miasto

W trakcie wycieczki zobaczą Państwo najstarszy obszar Krakowa, otoczony Plantami, wpisany na pierwszą listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 • Czas: 40 min
 • Dostępne języki: 26 wersji
 • Odbiór z hotelu/hostelu
 • Wybór miejsca zakończenia
Rozwiń

Wraz z nami zwiedzicie najważniejsze punkty starego miasta. A ponadto usłyszycie profesjonalny komentarz na temat mijanych zabytków.

Kraków jest jednym z 14 miejsc w Polsce wpisanych na sporządzoną przez UNESCO Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego. Kompleks architektoniczny Starego Miasta przetrwał wszystkie kataklizmy przeszłości i zachował niezmieniony układ od czasów średniowiecza.

Przez cały rok jest tutaj gwarno i tłoczno. Miejsce to tętni życiem o każdej porze dnia.

 

Kazimierz

Podczas tej wycieczki przedstawimy Państwu Krakowski Kazimierz. Miejsce kształtowane od wieków, zadziwia swą różnorodną historią i zmieniającą się na przestrzeni lat architekturą. 

Krakowski Kazimierz, dziś kojarzony głównie jako dawna dzielnica żydowska, założony został jako samodzielne miasto przez króla Kazimierza Wielkiego w roku 1335 na obszarze kilku osad, których początki sięgają jeszcze XI stulecia. 

 • Czas: 40 min
 • Dostępne języki: 26 wersji
 • Odbiór z hotelu/hostelu
 • Wybór miejsca zakończenia

 

Rozwiń

Ta rozległa zabytkowa dzielnica Krakowa, ograniczona zakolem Wisły, powstała jako samodzielna osada miejska założona przez Kazimierza Wielkiego. Była okolona pierścieniem murów obronnych. Jest to miejsce urokliwe i niezwykłe, tętniące nocnym życiem. Ludzie młodsi i starsi, studenci, wszyscy przyjeżdżają tutaj nierzadko z przeciwnego krańca miasta, by poczuć nocny klimat i napić się piwa lub kawy w jednej z kawiarń. W powietrzu można poczuć zapach historii, która sprawiła, że dzielnicę tę uważa się za miejsce kultowe i istotne.

W1495 r. zamieszkali tu Żydzi wygnani z Krakowa. Nowo przybyli Żydzi zdominowali północno-wschodni fragment Kazimierza; powstało tuwtedy Oppidum Judaeorum (miasto żydowskie), a Kazimierz został miastem dwóch kultur - chrześcijańskiej i żydowskiej.

 Rok 1800, czyli rok oficjalnego połączenia Kazimierza z Krakowem, jest rokiem kończącym okres istnienia odseparowanego miasta, które na początku swych dziejów posiadało duże ambicje stania się głównym ośrodkiem królewskim, miastem akademickim i dynamicznym centrum handlowym.

 Kazimierz jest dzielnicą pełną kontrastów, równolegle trwają tu przeszłość i teraźniejszość. Na ulicach, obok odnowionych budynków, stoją całkowicie wyniszczone ruiny, które nie miały tego szczęścia co ich piękni sąsiedzi. Warto przespacerować się przez to odrębne miasteczko z niepowtarzalną atmosferą: za dnia nieco senne, niesamowicie aktywne po zmierzchu, kiedy w licznych kawiarenkach i pubach płoną świeczki na stołach..

Stare Podgórze

Obszar którego historia nieodłącznie związana jest z II wojną światową. Plac Bohaterów Getta ( dawne Getto żydowskie), Fabryka Oscara Schindlera, Apteka pod Orłem, oraz wiele więcej...

Zabłocie jako część Podgórza to obecnie najdynamiczniej rozwijająca się dzielnica Krakowa. Industrialne zabudowania, powoli ustępują miejsca galerią i obiektą muzealnym.

 • Czas: 45 min
 • Dostępne języki: 26 wersji
 • Odbiór z hotelu/hostelu
 • Wybór miejsca zakończenia
Rozwiń

Getto dla ludności żydowskiej w Krakowie[1], założone w 1941 roku przez hitlerowskie władze okupacyjne w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Było jednym z pięciu największych gett utworzonych przez hitlerowców w Generalnym Gubernatorstwie w czasie II wojny światowej. Przed wojną Kraków zamieszkiwała 60–80-tysięczna społeczność żydowska, w getcie znalazło się około 17 tysięcy osób.

Oferta Indywidualna

Opcja dla osób które potrzebują dopasować usługe do swoich potrzeb. Możliwość stworzenia indywidyalnej wycieczki po Krakowie. Doskonała opcja na zwiedzanie z przewdonikiem, gry miejskie, a także obsługe gości biznesowych.

 • Czas: opcja indywidualna
 • Odbiór z hotelu/hostelu
 • Wybór miejsca zakończenia
Rozwiń

Wynajem pojazdów w zależności od potrzeb. Jesteśmy w stanie zaproponować dopasowane trasy, według wcześniejszych wytycznych. Jest to tez doskonała oferta na wszelkiego rodzaju gry miejskie organizowane w Krakowie.

Wynajem na godziny, na dzień. Plany filmowe, imprezy sportowe.

Transport osób

Proponujemy przewóz osób za pomocą ekologicznych pojazdów marki melex.

Doskonała opcja na przewóz uczestników konferencji i targów organizowanych w Krakowie, gości weselnych, oraz wszelkiego rodzaju grup, potrzebujących wygodnego transportu na krótkim dystansie.

 • Czas: 10-20 min
 • Dostępne języki: opcja bez audio przewodnika
 • Odbiór z hotelu/hostelu
 • Wybór miejsca zakończenia
Rozwiń

Forma transportu miejskiego ustalana indywidualnie. Cicho, sprawnie i nowocześnie.

 • Obsługujemy grupy od 5 do 200 osób.
 • Konferencje, sympozja, imprezy okolicznościowe
 • Alternatywa na wypadek niepogody
Rezerwuj